Menu Close

MANKŠTINTIS BASEINE NE TIK MALONU, BET IR SVEIKA

Iš graikų kalbos kilęs žodis „hydro“ reiškia vanduo, o žodis „therapy“ – gydyti. Mankštos, treniruotės vandenyje teikia ne tik vandens pojūčio malonumą, bet ir nepaprastą gydomąją naudą net sergant sunkiausiomis ligomis, po įvairiausių traumų, lūžių, nes čia mes lyg netenkame dalies svorio ir sugebame atlikti tokius pratimus, kurių sausumoje daugelis tikrai nesugebėtume.

Treniruotės vandenyje ir plaukiojimas sužadina, ramina, atpalaiduoja mūsų nervų sistemą, stabdo streso, gerina skydliaukės hormonų sekreciją, didina kiekvienos organizmo ląstelės aprūpinimą maisto medžiagomis, plečia kraujagysles, mažina kraujospūdį, gerina skrandžio ir žarnyno veiklą, plaučių ventiliaciją, stiprina viso kūno raumenis, didina stuburo ir sąnarių lankstumą, gerina koordinaciją…. ir tai dar ne visas sąrašas šių mankštų teikiamos naudos.

Mankštų vandenyje su specialistais naudą savo organizmui jau pajautė ne vienas Jonavos gyventojas, nes, paskelbus išankstinę registraciją į šias biuro organizuojamas mankštas, sąrašas, pageidaujančių jose dalyvauti, pastoviai užsipildo per dieną, na vėliausiai – per dvi, o po to tik lieka atsiprašinėti, kad, deja, daugiau vietų nėra….

{joomplucat:94 limit=4}

 

Rūta Pugačiauskienė,

Jonavos rajono savivaldybės

Visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

2016 m. sausio 20 d.

 

Skip to content