Menu Close

Lietuvoje šiemet jau užregistruoti 22 tymų atvejai

         Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai ragina tėvus ir globėjus peržiūrėti savo vaikų skiepijimų nuo tymų būklę, nes susirgimų šia sunkia infekcine liga Lietuvoje daugėja. Viruso plitimą ir protrūkius sustabdyti galima tik vykdant sistemingą vakcinaciją, savavališkai nepažeidinėjant vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriaus schemos. Tymai buvo ir iki šiol yra viena dažniausių mirčių priežasčių tarp visų vakcinomis kontroliuojamų ligų. Tymais vis dar labai dažnai sergama šalyse, kur skiepijimų apimtys nepakankamos. Tymai nėra tik vaikų liga, šia liga serga ir suaugusieji.

         Pernai Lietuvoje registruoti du įvežtiniai tymų atvejai – susirgo iš užsienio grįžusios motina ir dukra. Pirmasis tymų atvejis šiemet Lietuvoje, kai tymais susirgo vaikas, užregistruotas gegužės 7 d., iki gegužės 27 dienos Lietuvoje jau užregistruoti 22 tymų atvejai ( 3 vaikai iki 18 metų ir 19 suaugusiųjų nuo 20 iki 68 metų amžiaus). Visi jie nebuvo skiepyti arba skiepyti tik viena tymų vakcina.
         Keliautojų dėmesiui – šiuo metu labai dideli tymų protrūkiai registruojami Gruzijoje (serga apie 3800 asmenų) ir Jungtinėje Karalystėje (1500 asmenų), vienas asmuo nuo tymų mirė.

Plačiau apie tymus:
http://www.ulac.lt/naujienos/pranesimai-spaudai/ka-reiketu-zinoti-apie-tymus

Parengė Jonavos visuomenės sveikatos biuro
sveikatos stiprinimo specialistė
Rūta Pugačiauskienė

Skip to content