Menu Close

Lapkričio 8 – oji Europos sveikos mitybos diena

Jonavos Senamiesčio gimnazijoje jau tradicija tapo kasmet minėti Europos sveikos mitybos dieną, kuri šiais metais mus džiugino ,,Sveikuoliškų keksiukų fiesta!“

Dalyvauti pakvietėme 1-2 klasių gimnazistus (net dvylika komandų!). Renginio tikslas – ugdyti suvokimą apie visavertės mitybos svarbą, diegti sveikos gyvensenos pagrindus, lavinti gimnazistų gebėjimą gaminti sveikus vaisių ir daržovių patiekalus.

Kiekvienos klasės mokiniai, namuose, iš nurodytų produktų, kepė sveikuoliškus keksiukus. Visuomenės sveikatos specialistė Lionė Rimkuvienė pasveikino visus susirinkusius ir priminė, kad sveikos mitybos renginiai gimnazijoje organizuojami jau devintą kartą. Ji teigė, kad nemažai kalbame apie sveikatą, žmonės skatinami valgyti daugiau vaisių ir daržovių, tačiau pasaulyje daugėja nutukusių ir antsvorį turinčių asmenų, o tai lemia didelį sergančiųjų lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis žmonių skaičių. Dalyvius pasveikino ir gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Svetlana Glušniova. Renginio vedėjai Melita ir Jurgis priminė, kad sveikuoliški keksiukai puikiai padeda numalšinti alkį, tačiau jie neturėtų tapti vieninteliais dienos patiekalais.

Nelengva užduotis teko komisijai – degustuoti ir įvertinti sveikuoliškų gardėsių pristatymą. Visiems dalyviams įteiktos Visuomenės sveikatos biuro padėkos, o geriausiems – dovanėlės. Ie klasė gavo apdovanojimą už estetiškiausiai pateiktus kriaušių keksiukus. Ia klasė išrinkta kaip geriausiai pristačiusi savo burokėlių keksus. Ib klasė keksiukus iš levandų pateikė originaliausiai. Sveikuoliškiausiu išrinktas keksiukas su špinatais – IIa klasė. Gimnazija papildomai įsteigė du prizus, kuriuos laimėjo Ic klasė – keksiukai su laimu ir II e klasė – keksiukai su brokoliu. Galime pasidžiaugti gimnazistų paruoštų patiekalų paroda, kuri džiugino unikalumu bei įvairove.
Gaminkime, ragaukime ir džiuginkime vieni kitus savo gamintais sveikais patiekalais.

Visuomenės sveikatos specialistė Lionė Rimkuvienė

Skip to content