Menu Close

Kviečiame įmones dalyvauti Psichikos sveikatos gerinimo mokymuose

Jonavoje vykdomi mokymai „Psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams“, kuriuos organizuoja Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Mokymų tikslas – didinti darbdavių ir darbuotojų žinias apie psichikos sveikatą darbe ir stiprinti jų kompetenciją psichikos sveikatos srityje, pagrindinį dėmesį skiriant darbuotojų atsparumo psichikos sveikatos rizikos veiksniams didinimui ir psichosocialinės aplinkos darbovietėse gerinimui.

Šiuo metu jau yra įvykę mokymai: Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje, Jonavos socialinių paslaugų centre ir Jonavos globos namuose. Turime labai gerų atsiliepimų apie mokymus vedančią Europos sertifikuotą psichologę, dirbančią klinikinėje ir sveikatos srityje Valiją Šap.

Mokymai apima individualų įmonės darbuotojų situacijos įvertinimą ir jų kompetencijos didinimą, kuriuos veda psichologai ir profesinės sveikatos specialistai. Jų trukmė – 32-40 kontaktinės valandos, pagal suderintą mokymų tvarkaraštį. Organizuojami dalyvių grupėms nuo 8 iki 20 darbuotojų. Pasibaigus mokymams, mokymų dalyviams išduodami dalyvavimo Psichikos kompetencijų didinimo veikloje pažymėjimai.

Mokymų temos:

  • psichikos sveikatos samprata, įtampa darbe ir jos įveika;
  • psichosocialiniai darbo aplinkos veiksniai, psichologinio smurto, persekiojimo ir kitų žalingų psichosocialinių darbo aplinkos veiksnių apraiškos darbo kolektyvuose, jų prevencija, taikant mokslu ir praktika grįstas streso valdymo programas;
  • darbingumas, jam įtakos turintys veiksniai, darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo galimybės, profesinis perdegimas, jo priežastys ir prevencija;
  • organizacinės priemonės įmonės ir asmens lygmeniu, socialinė parama darbe: rizikos atpažinimas, prevencija, intervencija, kita darbuotojų grupei aktuali tema iš psichikos sveikatos srities, rekomendacijų, kaip savarankiškai tęsti veiklas įmonėje (įmonėse), parengimą.

Siekiant įgyvendinti psichikos sveikatos gerinimą darbo aplinkoje, kviečiame Jonavos rajono įmones dalyvauti psichikos sveikatos gerinimo mokymuose. Mokymai finansuojami iš valstybės biudžeto specialios tikslinės dotacijos.

Dėl išsamesnės informacijos prašome kreipkitės telefonu 8 349 31064, 8 672 91761, ar el. paštu      danute.kacegaviciene@jonavavsb.lt

Veikla vykdoma vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro 2019 m. gegužės 17 d. įsakymu Nr. V-590 „Dėl psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

 

 

 

Skip to content