Menu Close

Kulvos bendruomenės nariai nori žinoti – kaip išsaugoti sveikus ir gražius dantis iki senatvės?

Nuoširdžiai dėkojame šio renginio iniciatorei gerb. D. Griniovai, Kulvos bendruomenės pirmininkei, darželio direktorei, aktyviam žmogui, piliečiui, pastoviai siekiančiam sveikatos žinių ir suprantančiam ir kviečiančiam savo bendruomenę sutelkti jėgas bendram tikslui – geresnei visų visuomenės narių sveikatai.

{joomplucat:49 limit=4}

Dantų kariesas (ėduonis) – vienas iš labiausiai paplitusių susirgimų, dėl kurio pažeisti daugiau nei 90 proc. visų pasaulio žmonių dantys.

Jonavos rajono burnos sveikatos būklė taip pat netenkina daugelio gyventojų lūkesčių, na o pirmų – dvyliktų klasių moksleivių ėduonimi pažeistų pieninių dantų skaičius siekia 51 proc., nuolatinių – iki 71 proc. skirtingose amžiaus grupėse. Dažniausiai pažeidžiami nuolatinių krūminių dantų kramtomieji paviršiai, kurių apsaugai vaikų dantis Lietuvoje nemokamai galima padengti specialiomis apsauginėmis silantinėmis medžiagomis (PSDF lėšomis).

Dantų kariesu žmonės sirgo jau akmens amžiuje, o dabar ši liga įgijo neregėtą agresyvumą – atakuoja tik ką išdygusius pieninius ir nuolatinius dantis, pasižymi labai greita eiga, sugeba pažeisti kelis to paties danties paviršius. Nesigydant jauniems vietoj dantų lieka tik šaknys, kurios sukelia sunkius žandikaulio bei aplink esančių audinių uždegimus ir provokuoja kitas organizmo ligas.

Pagrindinės šio susirgimo profilaktikos priemonės yra – žinoti kaip rūpintis savo burnos higiena, tinkamai tai daryti kasdien ir savalaikiai naudotis ankstyvosios profilaktikos, diagnostikos bei gydymo paslaugomis.

Šeimoje formuojami pirminiai žmogaus rūpinimosi savo sveikata įgūdžiai, vaikus asmeniniu pavyzdžiu sveikai gyventi, sportuoti, grūdintis, sveikai maitintis, aktyviai leisti laisvalaikį, nepuoselėti žalingų įpročių, laikytis švaros ir tvarkos, asmens higienos, valgyti sveiką ir subalansuotą maistą moko tėvai. Tėvai privalo rūpintis savo tik gimusio kūdikio burnos higiena jau pirmaisiais gyvenimo mėnesiais ir išmokyti kasdienės burnos ertmės priežiūros naudojantis asmens higienos priemonėmis savo vaiką dar ikimokykliniame amžiuje.

Kaip teisingai rūpintis burnos higiena visais gyvenimo periodais gausiai susirinkę Kulvos bendruomenės nariai antradienio pavakarę mokėsi renginyje su gydytoja – odontologe Greta Omercaite – Paulauskiene.

Renginio organizatoriai:

  • Jonavos visuomenės sveikatos biuras;
  • Jonavos raj. Kulvos bendruomenė;
  • L/d „Raudonkepuraitė“;

Rūta Pugačiauskienė

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Skip to content