Menu Close

Konkursas „Ištiesk pagalbos ranką“ 2015

Pirmosios pagalbos reikšmė žmogui yra labai svarbi. Medikams ne visada suspėjant greitai atvykti į nelaimės vietą, žmogaus gyvybę kartais lemia minutės. Labai dažnai prarandamas laikas todėl, kad mes nemokame ar nežinome kaip tam tikru atveju elgtis ir suteikti pirmąją pagalbą.

{joomplucat:60 limit=4|columns=4} Daugiau nuotraukų galite matyti paspaudę šią nuorodą

Jau antri metai „Neries“ pagrindinėje mokykloje organizuojamas Jonavos rajono ugdymo įstaigų 8-9 klasių mokinių konkursas „Ištiesk pagalbos ranką“, kuris vyko birželio 4 dieną. Šio renginio idėja – atsakomybė ir pagarba gyvybei, nelikti abejingiems įvykus nelaimei. Konkurso tikslas skatinti mokinius ugdytis pirmosios pagalbos teikimo gebėjimus, mokytis kritiškai mąstyti ir išmintingai elgtis nelaimingų atsitikimų atveju.

Konkurse dalyvavo 7 komandos – R.Samulevičiaus progimnazijos, Ruklos J. Stanislausko, Šveicarijos, Panoterių P.Vaičiūno, „Neries“ pagrindinių mokyklų, Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro ir J. Ralio gimnazijos moksleiviai. Mokiniams teko gerokai paplušėti, kad gebėtų atsakyti bei atlikti užduotis, kurios buvo tikrai nelengvos. Tai ir pradinis suaugusio žmogaus (manekeno) gaivinimo demonstravimas, pirmosios pagalbos suteikimas užspringus, nukentusiojo imobilizavimas, transportavimas. Teko susirungti ir kapitonams. Ne visoms komandoms pavyko puikiai įveikti vaistinių augalų atpažinimo užduotį.

Džiugina tai, kad konkurse jau antrus metus noriai dalyvauja Maltos ordino savanoriai, Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai, kurie kartu su Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojais pademonstravo įspūdingą parodomąją programą – instruktažą.

I -ąją vietą užėmė „Neries“ pagrindinės mokyklos komanda, II-ąją – Panoterių P. Vaičiūno pagrindinės mokyklos komanda, o III –ąją – Šveicarijos pagrindinės mokyklos komanda.

Parengė Irena Pratkelienė

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė (jaunimo sričiai)

Skip to content