Menu Close

KOKIA PONIOS GENOVAITĖS ILGAAMŽIŠKUMO PASLAPTIS?

Pamačiusi viename iš sveikatą stiprinančių renginių šitą gražią ponią, truputį nustebau.. (gerąją prasme) ir išdrįsau pasidomėti – kas ji ir ją pakalbinti. Šiai gražiai poniai 93 metai ir ji vis dar nori viską žinoti ir visur dalyvauti.

Būdama 27-erių p. Genovaitė Baltrimavičienė ištekėjo, tačiau santuoka laiminga nebuvo. Savo vyrą palikusi, kito mylimojo taip ir nesusirado. Didžiąją savo gyvenimo dalį ji praleido augindama savo vaikus ir dirbdama turtingų šeimų namuose. Šiuo metu su dukra gyvena Šveicarijos kaime.

Jokių magiškų receptų ilgaamžiškumo eliksyrui p. Genovaitė nenaudojo, visada tikėjo Dievu, sunkiai dirbo, maitinosi natūraliu savo išaugintu maistu (produktų nederino ir kalorijų neskaičiavo) ir visiems stengėsi būti gera ir rūpestinga (dar ir šiandien anūkams prikepa visokių skanėstų). Paklausta, ar vartoja pieną – tik ranka numojo, kas čia per „išmislai“, kad tokio sveiko ir skanaus produkto vartoti negalima. P. Genovaitė kasdien valgo mėsą, kiaušinius, pieną (savus produktus, kaip ir dabar, visada užsiaugindavo pati), mėgsta saldumynus, kavą, niekada nerūkė ir niekada nevartojo daug alkoholinių gėrimų. Į gydytojus ji kreipdavosi tik tuomet, kai prireikdavo. Senolė neserga jokiomis lėtinėmis ligomis, kurios yra būdingos senyvo amžiaus žmonėms ir visiškai nesiskundžia miego sutrikimais ir visuomet tik pozityviai mąsto apie savo ateitį. Pamaldi moteris tikina, kad gyvenime svarbiausia yra žmonės, kurie yra šalia – visi artimieji ir giminaičiai. Senolė užaugino 3 vaikus, turi 7 anūkus ir 12 proanūkių.

Artėja didžiausia ir daugelio mūsų labiausiai laukiama metų šventė Šv. Kalėdos. Šia proga ne tik poniai Genovaitei, bet ir visiems mūsų rajono garbaus amžiaus senoliams linkime stiprios sveikatos, tvirtybės, gyvenimo džiaugsmo, artimųjų meilės ir pagarbos ir kuo geriausios kloties.

SENOLIAI – MŪSŲ GYVENIMO PAMATAS IR TIKRIEJI VERTYBIŲ GYNĖJAI IR PUOSELĖTOJAI

Visus mūsų svetainės lankytojus kviečiame pasidalinti savo senelių sukaupta išmintimi, patarimais, na ir žinoma nuotraukomis, kurias sekančiais metais pažadame patalpinti mūsų svetainėje.

 

Jūsų medžiagos apie savo senolius lauksime adresu:

ruta.pugaciauskiene@jonavavsb.lt, tel. pasiteiravimui 8 684 13389

Rūta Pugačiauskienė,

visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

2015 m. gruodžio 10 d.

Skip to content