Menu Close

Kai mūsų širdys plaka išvien

 

Įvyko finalinis vaikų Ir jaunimo krepšinio turnyras „KAI MŪSŲ ŠIRDYS PLAKA IŠVIEN”

   Sparčiai besikeičianti gyvenamoji aplinka, intensyvus mokymosi krūvis, kompiuterizacija didina grėsmę vaikų ir jaunuolių sveikatai, kelia naujus iššūkius fiziniam aktyvumui, kūno kultūrai ir sportui, didėja neigiamo poveikio jaunuomenės mentalitetui pavojus, atsiranda nauja, ne visada sportavimui ir laisvalaikiui tinkama aplinka.

   Sveikatos apsaugos ministerija, įgyvendindama Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės nutarimus dėl nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos, kartu su bendradarbiaujančiomis institucijomis 2011 metais trisdešimt dviejose Lietuvos Respublikos savivaldybėse organizavo krepšinio turnyrą „KAI MŪSŲ ŠIRDYS PLAKA IŠVIEN”, kurio tikslas – pritraukti kuo daugiau vaikų ir jaunimo užsiimti pozityvia veikla, didinti jų užimtumą vasarą, propaguoti sveiką gyvenseną. Baigiamasis šio renginio turas pernai vyko Jonavoje.

   Šiais metais Jonavos visuomenės sveikatos biuro direktorė Ina Kazakevičienė renginio vėliavą iškilmingai palydėjo į Plungės rajono Žemaičių Kalvariją, kur vyko jau antras renginys, kuriame dalyvavo 52 savivaldybių atstovai. Jaunųjų krepšininkų komandos, pasipuošusios savo miestų ir rajonų atributika, lydimos Plungės rajono Platelių meno mokyklos orkestro, miestelio gatvėmis žygiavo į Žemaičių Kalvarijos vidurinės mokyklos stadioną. Čia ir Platelių gimnazijoje vyko finaliniai krepšinio turnyrai ir futbolo festivalis. Šiais metais Lietuvos futbolo federacija sudarė galimybes vaikams susipažinti su futbolo žaidimo taisyklėmis. Renginio uždarymo metu jaunieji krepšininkai mankštinosi kartu su 5-ųjų TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynių „Šiauliai 2012″ simboliu „ŠAULIUKU”, stebėjo Garbės sargybos kuopos pasirodymą, apžiūrėjo karinius ginklus, dalyvavo policijos prevencinio autobuso ir policijos simbolio „Amsio” prezentacijoje, buvo vaišinami kareiviška koše.

   Mūsų rajoną šiame renginyje atstovavo Bukonių seniūnijos vaikų ir jaunimo komandos.

   Visi renginio dalyviai apdovanoti Sveikatos apsaugos ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Kūno kultūros ir sporto departamento, Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato, Lietuvos futbolo federacijos įsteigtais prizais.

Rūta Pugačiauskienė,
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

   Renginio akimirkomis galite pasigrožėti mūsų tinklapio galerijoje.

Skip to content