Menu Close

Jonavoje vyko akcija “Būk matomas”

Tamsiuoju metų laiku  mažai apšviestose ar net ir visiškai neapšviestose gatvėse, šalikelėse labai sunku pamatyti pėsčiuosius. Kad pėstieji būtų saugūs  gatvėse, būtina dėvėti atšvaitus. Įvairių akcijų, renginių metu suaugusiems ir vaikams yra dalijami atšvaitai ir tikrai kiekvienas savo namuose rastume jų, ir netgi ne vieną. Tačiau dažnai įvykstantys eismo įvykiai, kurių metu sužalojami ar žūsta žmonės dėl to, kad buvo nepastebėti, byloja apie tai, jog atšvaitų nenešiojama – jie pametami ar pamirštami ir pan. 

Mūsų didžiausias turtas yra vaikai ir mes privalome pasirūpinti jų saugumu. Kasmet, tamsiuoju paros metu, žūsta maždaug 25 vaikai. Lapkričio 15-16 dienomis Visuomenės sveikatos biuras organizavo akciją “Būk matomas”. Akcijos, kurią inicijavo daugiavaikių šeimų asociacija “Mes”, tikslas yra apsaugoti vaikus, pritvirtinant atšvaitus termo būdu ant viršutinių drabužių. Atšvaitai, pritvirtinti termo būdu ypatingi tuo, kad jų neįmanoma nulupti, sugadinti ar pamesti. Specialiu aparatu saugiai ir tvirtai prilipdomi švytintys dekoratyviniai elementai ne tik atlieka savo pagrindinę funkciją – apsaugo pėsčiajį kelyje, bet ir pagyvina drabužį.

Atšvaitai buvo tvirtinami “Neries” pagrindinėje bei Jonavos pradinėje mokyklose. Sveikatos biuro specialistams talkino vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro darbuotojos. Akcijoje dalyvavo  293 moksleiviai.

Irena Pratkelienė

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė (jaunimo sričiai)

{joomplucat:240 limit=5|columns=5}

Skip to content