Menu Close

JONAVIETI, NERŪKYK

                 

        Visuomenės sveikatos biuras primena, kad, Jonavos rajono savivaldybės tarybos sprendimu, septynios gyventojų labiausiai lankomos miesto vietos priskirtos nerūkymo zonoms ir jose įrengti specialūs draudžiantys rūkyti ženklai:

  • Autobusų stoties teritorija (po stogeliais esanti teritorija);
  • Santarvės aikštė Jonavos mieste;
  • Sąjūdžio aikštė Jonavos mieste;
  • Ramybės skveras Jonavos mieste;
  • Vaikų žaidimo aikštelės (ne mažiau kaip 5 m. spinduliu apie jas);
  • Jonavos I tvenkinio poilsio zona;
  • Jonavos III tvenkinio poilsio zona

 Nepaisantys šių ženklų asmenys gali būti įspėjami, arba baudžiami piniginėmis baudomis (Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 185(1)straipsnis)

 Nerūkymo zonų paskelbimo tikslas – kokybiškas viešas žingsnis, bandant įrodyti, kad rūkymas kenkia ne tik rūkančiajam, bet ir šalia jo esančiam, užtikrinti vaikų ir suaugusių teises į sveiką aplinką, siekti rūkančiųjų skaičiaus mažinimo rajone. Didžiausia nerūkymo zonų nauda bus ta, kad labiausiai lankytinose vietose vaikai ir suaugusieji galės kvėpuoti švariu oru.

        Kviečiame piliečius žmones nebūti abejingiems, o, pastebėjus minėtose vietose rūkančius, mandagiai paprašyti jų nerūkyti, arba perspėti dėl galimų nemalonumų ir apie tai pranešti:

       Jonavos r. savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui (Žeimių g. 13, Jonava, 303A kab. (3 aukštas), tel. 8 349 59 157, el. p. vts@jonava.lt), arba nemokama pasitikėjimo linija internetiniu adresu https://www.jonava.lt/nemokama-linija, tel. 8 800 73 035 (tik iš fiksuoto telefono ryšio tinklo);

  • Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariatui tel. 8 349 33 100.

Rūkančius kviečiame – meskite sau iššūkį, užgesinkite paskutinę cigaretę ir pradėkite sveikesnį gyvenimą nerūkant jau šiandien.

Tai padaryti Jums padės nemokama skaitmeninė konsultavimo sveikatos klausimais „Exrūkaliai“ kampanija,vykdoma 23 ES kalbomis. Ji siūlo padėti vartojantiesiems tabaką, o ypač jaunimui, atsisakyti šio įpročio ir taip pabrėžti nerūkančiųjų gyvenimo pranašumą (Lietuvoje užregistruoti 4 929 „iCoach“ vartotojai, iš jų 36 proc. jau metė rūkyti).

„Exrūkaliai nenugalimi“: užsiregistruok ir gauk naują patobulintą programėlę „iCoach“ – su ja dar šiandien galėsi mesti sau iššūkį!

Internetinis adresas http://www.exsmokers.eu/lt-lt/13042015_new.html.

        Esame „lyderiai“ Europoje pagal alkoholio suvartojimą, nusižudžiusiųjų, žuvusiųjų keliuose skaičių. Nors Lietuva viena pirmųjų įsivedė draudimą rūkyti viešose vietose, visgi lietuviai ir toliau daug rūko, nedaug atsilikdami nuo „tabako lyderių“ graikų, bulgarų, latvių. Dėl rūkymo sukeltų ligų kasmet Lietuvoje miršta apie 7000 gyventojų ir tai sudaro apie 20 proc. bendrojo mirtingumo (tiksliau – išvengiamojo mirtingumo).

Nėra nekenksmingų cigarečių! Metęs rūkyti darbingo amžiaus žmogus sutaupo vidutiniškai 20 gyvenimo metų… (ar jie Tau nereikalingi?).

 

Rūta Pugačiauskienė,

visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Skip to content