Menu Close

Jau vienuoliktą kartą Jonavos gyventojai „Už blaivybę“ bėgo kartu su viso pasaulio lietuviais

IMG 4994Kiekvieno mėnesio pirmą penktadienį visuose pasaulio, taip pat ir Lietuvos miestuose, miesteliuose, gyvenvietėse − visur, kur tik yra lietuvių, vyksta masinis bėgimas „Už blaivybę”. Šio bėgimo iniciatoriai Lietuvoje – nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija ir sveikuolių sąjungą. Bėgimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį ne tik į blaivų gyvenimo būdą, fizinį aktyvumą, sveiko gyvenimo būdo propagavimą, bet ir dvasinės lietuvių kultūros puoselėjimą. Bėgimo šūkis – „Lietuvis reiškia blaivas”, bėgimo idėja – „Tik blaivi tauta gali išlikti”.
Jonavos rajono savivaldybė, visuomenės sveikatos biuras, bėgimo klubas „Maratonas” jau 2012 metais taip pat prisijungė prie šio bėgimo. Rugpjūčio antrą dieną Joninių slėnyje simbolinį 3 km. atstumą (tiek, kiek milijonų lietuvių yra pasaulyje) kartu įvairaus amžiaus gyventojais, bėgimo klubo „Maratono” (prezidentas – Bronius Kazėnas) bėgikais bėgo ir mažieji mūsų rajono gyventojai – VŠĮ „Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro” vaikų vasaros dienos stovyklos vaikai (direktorė Joana Gudžiūnienė).
Po prabėgtos simbolinės trasos visuomenės sveikatos biuro specialistai vaikams aiškino apie alkoholio, tabako poveikį ir daromą žalą organizmui, praktiškai „girtumo ” akinių pagalba demonstravo girto žmogaus orientacijos pakitimus. Renginio dalyviams buvo padovanoti atšvaitai, kviečiant gyventojus būti matomais ir saugiais kelyje, taip pat knygutės apie nikotino žalą vaiko organizmui.
2013 metai Lietuvos Respublikos Seimo paskelbti sveikatingumo metais. Jei esate už blaivią ir sveiką Lietuvą, junkitės prie mūsų. Sekantis bėgimas – rugsėjo 6 dieną.

Jonavos rajono savivaldybės
Visuomenės sveikatos biuro
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Rūta Pugačiauskienė,
tel. 8 6413389, el.p. ruta.pugaciaukiene@jonavavsb.lt

Skip to content