Menu Close

Į darželį – tik pasiskiepijus nuo užkrečiamųjų ligų

Jau 2016 m. sausio 1 d. priimant vaikus į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas bus reikalaujama nurodyti jų skiepijimų būklę. Taip siekiama apsaugoti kolektyvus lankančius vaikus nuo užkrečiamųjų ligų, nuo kurių yra galimybė pasiskiepyti.

 

Vadovaujantis Lietuvos higienos norma HN 75:2010 „Įstaiga vykdanti ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą. Sveikatos saugos reikalavimai“, nuo 2016 m. sausio 1 d. naujai priimant vaiką į tokią įstaigą reikės pateikti naujo pavyzdžio „Vaiko sveikatos pažymėjimą“, kuriame bus nurodyta, kad vaikas yra paskiepytas nuo tymų, raudonukės ir poliomielito, nepaskiepytas esant kontraindikacijoms arba nepaskiepytas. Įsidėmėtina, kad „Vaiko sveikatos pažymėjimas“ galioja vienerius metus nuo jo išdavimo datos.

Nustatyti reikalavimai padės sukurti saugią aplinką vaikų ugdymo įstaigose, leis išlaikyti aukštas skiepijimo apimtis ir prisidės prie pasaulyje likviduojamų infekcijų – poliomielito, tymų ir raudonukės – išnaikinimo.

Svarbu žinoti, kad vaikai turi būti skiepijami pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Tokiu atveju dauguma paskiepytųjų įgyja reikiamą imunitetą reikiamu laiku.

Rekomenduojama laikytis vaikų skiepijimo kalendoriuje numatytų terminų, ne vien dėl to, kad nereikėtų papildomai rūpintis dėl priėmimo į ugdymo įstaigą 2016 m., bet ir dėl to, kad apsaugotume savo vaikus nuo pavojingų ligų. Skiepų efektyvumas įrodytas moksliniais tyrimais.

Dėl skiepijimų reiktų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Kristina Rudžinskaitė, Kauno visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja, tel. (8 37) 33 12 31; el. paštas: kristina.rudzinskaite@kaunovsc.sam.lt

Skip to content