Menu Close

Gera sveikata – tai gera gyvenimo kokybė

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”3.22″][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text admin_label=”Text” _builder_version=”4.3.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″]

Birželio 6-9 d. grupę mūsų rajono gyventojų vėl pakvietėme į mokomąją sveikatos stiprinimo stovyklą Žemaitijos nacionaliniame parke, skirtą širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto ir kitų lėtinių neinfekcinių ligų profilaktikai. Gyventojai taip skatinami pasirūpinti sveikata kaip investicija į savo ateitį ir gerovę.

Širdies ir kraujagyslių ligos yra viena iš pagrindinių mirties priežasčių pasaulyje (apie 32% visų mirčių), kas rodo, kad tai yra didelė sveikatos problema. Itin svarbu suprasti šių ligų rizikos veiksnius, gyventi sveikiau siekiant sumažinta šių ligų atsiradimo tikimybę ir mirtingumą. Šių ligų kontrolės ir profilaktikos priemonės (be gydytojo priežiūros ir  esant poreikiui gydymo medikamentais) apima tinkamą sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, streso valdymą, rūkymo ir alkoholio vartojimo ribojimą, reguliarią kraujospūdžio, cholesterolio, gliukozės kontrolę. Gera fizinė sveikata įtakoja mūsų emocinę ir psichologinę gerovę, sumažina daugelio lėtinių ligų riziką, pailgina gyvenimo trukmę, padeda išlaikyti energiją ir koncentraciją, pagerina bendrą darbingumą, darbo efektyvumą ir produktyvumą.

Dėkojame kiekvienam šios stovyklos dalyviui už nuostabų įnašą į savo sveikatos stiprinimą, kad buvote dalis šios stovyklos ir padarėte ją nepakartojama. Dalyvių energija, įsipareigojimas ir atsidavimas buvo išties įspūdingi! Visos mūsų organizuojamos stovyklos tampa ypatingomis tik dėka dalyvių nuoširdumo ir entuziazmo, kuris atsiranda būnant kartu, dalinantis patirtimi, emocijomis ir siekiant bendrų tikslų.

Už puikų profesionalų darbą nuoširdžiai dėkojame lektorėms gydytojai dietologei – psichoterapeutei Kristinai Jasmontienei, kineziterapeutei Gerdai Vencevičiūtei – Danilevičienei, sodybos „Prie Žiedelio“ šeimininkams, vyriausiajai virėjai poniai Vandai. Jūsų profesionalumas, energija, nuoširdus požiūris į dalyvius sukūrė labai draugišką ir motyvuojančią atmosferą. Jūsų įžvalgos, aistra ir gebėjimas įkvėpti dalyvius, išmokti naujų sveikatos stiprinimo principų ir paversti juos realybe savo kasdieniame gyvenime buvo tiesiog nuostabus! Dėkojame už kantrybę, palaikymą, visus atsakymus į klausimus, už puikų bendravimą su stovyklos dalyviais. Jūsų darbas ir indėlis į mūsų sveikatą yra neįkainojamas, tikiuosi, kad ateityje turėsime galimybę dar ne vieną kartą susitikti.

Dar kartą kviečiame ne tik šios stovyklos, bet ir prieš tai buvusių stovyklų dalyvius išsaugoti šią įkvėpimo dvasią ir toliau rūpintis savo sveikata bei skatinti savo šeimos narius, artimuosius, kolegas tai daryti kuriant sveikesnį, energingesnį ir laimingesnį gyvenimą.

Geros energijos ir sveikatos Jums visiems!

Rūta Pugačiauskienė,
visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
2023-06-13

 Stovykla finansuojama projekto „Visuomenės sveikatos stiprinimo Jonavos rajone“, kodas 08.4.2-ESFA-R-630-21-0007 lėšomis.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Skip to content