Menu Close

GAMINOME SKANIAI IR SVEIKAI

Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad netinkama mityba ir per mažas fizinis aktyvumas lemia apie 70 proc. kraujo apytakos sistemos ligų (konkrečiai – aterosklerozės atsiradimą), apie 50 proc. onkologinių susirgimų susiję su mitybiniais veiksniais, 2-ojo tipo diabetas dažniausiai atsiranda dėl neteisingos mitybos, taip pat ir kitos ligos (osteoartritas, nutukimas, tulžies pūslės akmenligė ir kt.).

Lietuvos suaugę žmonės šiandien per mažai vartoja daržovių, vaisių, grūdinių produktų, žuvies, per daug riebalų turinčių produktų ir saldumynų, gauna nepakankamai maistinių skaidulų, kai kurių vitaminų (moterys D, B1, PP; vyrai ir moterys B12), mineralų (moterys Mg, Fe, Zn, moterys ir vyrai Ca), tačiau visi per daug Na.

Kiekvieno mūsų sveikata priklauso ir nuo to, kaip mes patys ja rūpinamės, ar pakankamai turime žinių kaip tai daryti ir, kas svarbiausia, motyvacijos, kad sveikata reikia iš viso rūpintis.

Siekdami suteikti daugiau žinių ir motyvacijos sveikiau gyventi, Lapkričio 8-ajai − Europos sveikos mitybos dienai paminėti pakvietėme gyventojus į sveiko maisto degustacijos ir gamybos pamoką „Gaminame skaniai ir sveikai“ su Asociacijos „Žaliasis sveikatos klubas“, „Žolinčių akademija” lektore, klubo prezidente Danute Kunčiene, ne vienos knygos („Slėpinys sėkloj“, „Šaknies slaptis“, „Metų laikai mums“) autore, maistingųjų ir gydomųjų augalų žinove.

{joomplucat:44 limit=2|columns=2}

Renginio metu dalyviams gerb. lektorė išmoningai pristatė degustacijai savo pagamintus valgius ir gėrimus iš sezoninių Lietuvoje auginamų įvairių žolelių, grūdinių kultūrų, ankštinių, šakniavaisinių, lapinių daržovių, vaisių, uogų, mokė jų gamybos subtilybių, stalo papuošimo įmantrybių (juk valgome pirmiausiai akimis). Jos pagaminti valgiai praeityje buvo dažni ant kiekvieno lietuvio stalo.

Norėtųsi, kad „Žolinčių“ akademijos prezidentės nuolat sėjama sėkla apie sveiką mitybą, darnų elgesį su mus supančia gamta rastų savo dirvą žmonių protuose (Liaudies medicinos ekspertas, vaistininkas Virgilijus Skirkevičius).

Rūta Pugačiauskienė

visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

 

Skip to content