Menu Close

Europos sveikos mitybos diena

        Jeronimo Ralio gimnazijoje ir Žeimių mokykloje – daugiafunkciame centre buvo organizuojamos paskaitos, kurių tikslas atkreipti mokinių dėmesį į tinkamos mitybos principus. Mityba turi būti saikinga, įvairi ir subalansuota. Valgant kuo įvairesnį maistą mažėja tikimybė, kad organizmui trūks kai kurių medžiagų ir dėl to atsiras tam tikrų sveikatos sutrikimų. Nors nemažai kalbama apie sveiką mitybą, tačiau pasaulyje vis daugėja nutukusių ir antsvorį turinčių žmonių, o tai lemia didėjimą sergančiųjų lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis. Maistą reikėtų rinktis turintį mažiau riebalų, mažiau vartoti cukraus ir saldumynų, nevartoti daug valgomosios druskos. Reiktų ne mažiau kaip penkis kartus per dieną valgyti daržovių, vaisių  bei grūdinių produktų, nepamiršti vandens ir stengtis išlaikyti normalų kūno svorį. Maistas reikalingas gyvybei palaikyti, todėl ir mityba turi būti visavertė, aprūpinta angliavandeniais, mikroelementais, vitaminais.

       Dar kartą prisiminėme ir analizavome sveikos mitybos piramidę. Naudodami metodinę priemonę – stendą, kuriame vaizduojama sveikos mitybos lėkštė, mokiniai magnetukų pagalba sudėliojo savo dienos racioną. Vaikai lėkštę suskirstė į tris dalis – dvi dalis užėmė angliavandeniai, o trečioji dalis atiteko baltymams ir riebalams.

     Po praktinio užsiėmimo mokiniai sprendė kryžiažodžius: „Maitinkis sveikai – žinok ne mažai“, „Valgyk sveikai –  gyvenk ilgai“.

{joomplucat:236 limit=5|columns=5}

Kazimiera Šaminienė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Skip to content