Menu Close

Europos sveikos mitybos diena paminėta Jonavos Senamiesčio gimnazijoje

           Jau antrus metus, lapkričio 18 dieną, Europos sveikos mitybos diena paminėta Jonavos Senamiesčio gimnazijoje. Šių metų renginio tema – ,,Prieskoniniai augalai kvapnioje virtuvėje“.

           Renginio tikslas – raginti naudoti daugiau sveikų, natūralių augalų, augančių mūsų soduose ir daržuose. Prieskoniniai augalai yra labai aromatingi ir puikiai tinka pagardinti mūsų gaminamiems patiekalams.

           Renginyje dalyvavo 1–2 klasių gimnazistai. Kiekvienos klasės mokiniai namuose paruošė, o renginio metu pristatė, du patiekalus iš nurodyto prieskoninio augalo. Lektorės, ,,Žolinčių“ akademijos prezidentės Danutės Kunčienės prezentacija ,,Prieskoniniai augalai kasdieninėje mityboje“ sudomino visus renginio dalyvius. Komisija vertino patiekalų kokybę, kūrybiškumą, orginalumą, estetinį vaizdą. Visi renginio dalyviai degustavo patiekalus, dalinosi patiekalų receptais. Salėje vyravo puiki atmosfera. Renginio organizatoriai ir dalyviai džiaugėsi savo rezultatais. Kiekviena dalyvavusi klasė buvo apdovanota Visuomenės sveikatos biuro padėkos raštais bei įsteigtomis dovanomis.

Nėra ,,gero“ ar ,,blogo“ maisto – yra sveika arba nesveika mityba. Nenusiminkite, drąsiai valgykite savo mėgstamus produktus, skanaukite kitų, tik valgykite juos laiku ir saikingai, kuo įvairesnius ir būsite sveiki.

{joomplucat:89 limit=10|columns=5}

 

Lionė Rimkuvienė                                                              

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Skip to content