Menu Close

Europos Judumo savaitė – ekskursijos „Atraskime Jonavą“

          Europos judumo savaitė, prasidėjusi rugsėjo 16-ają, šiandieną jau finišo tiesiojoje. Ši kampanija yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija Europoje. Europos judumo savaitė suteikia žmonėms galimybę apsvarstyti, kam išties skirtos miestų gatvės, aptarti būdus, kaip būtų galima spręsti oro ir triukšmo taršos problemas, eismo įvykių gausos ir sveikatos problemas. Nurodomos trys pagrindinės transporto priemonės – viešasis transportas, dviračių transportas ir vaikščiojimas, jų įvairiapusiškumas.

        Nuo trečiadienio, tris dienas, įvyko 9 ekskursijos „Atraskime Jonavą“, kuriose dalyvavo mūsų miesto ir rajono ugdymo įstaigų pradinių klasių mokiniai. Tai ir Jonavos Panerio bei  Pradinės mokyklos mažieji, Lietavos pagrindinės, R.Samulevičiaus bei J.Vareikio progimnazijos mokiniai. Genami smalsumo ir žingeidumo atvažiavo Bukonių, Žeimių ir Ruklos J.Stanislausko mokyklų-daugiafunkcių centrų 1-4 klasių moksleiviai. Šių ekskursijų tikslas yra fizinis aktyvumas, tikslingas vaikščiojimas, kurio metu aplankytos vietos, kuriose vaikai sužinojo daug įdomaus. Atvykę į ekskursiją lankėsi Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios kriptoje, kurioje palaidoti Jonavos miesto įkūrėjai. Jonavos krašto muziejaus direktorės pavaduoja edukacijai Ramunė Rugienė moksleivius supažindino su Jonavos miesto įsikūrimo aplinkybėmis, su didikų Kosakovskių giminės istorija. Vaikai sužinojo kas yra privilegija, fondatorius, kas buvo Šv.apaštalas Jokūbas.

     Antroje ekskursijos dalyje laukė susitikimas su Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais. Ugniagesiai papasakojo apie savo kasdieninius darbus, demonstravo techniką. Mokiniai sužinojo, kad ugniagesio apranga su specialia įranga sveria apie 20 kg. Mašina, sverianti 12 tonų, dar talpina 2,7 tonos vandens, o didesnės mašinos  – net 7 tonas.  Gavus iškvietimą, ugniagesys per minutę turi būti pasiruošęs išvykimui. Norint tapti šios garbingos profesijos atstovu reikia būti ištvermingu, fiziškai stipriu, turėti labai gerą sveikatą, daug treniruotis ir mokėti plaukti.

    Labai dėkingi Jonavos krašto muziejaus direktorės pavaduotojai edukacijai Ramunei Rugienei, Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams, kurių dėka vaikai sužinojo daug įdomaus apie savo miesto istoriją bei  susipažino su garbinga ir pavojinga ugniagesio – gelbėtojo profesija.

Ačiū Jums.

{joomplucat:208 limit=50|columns=10}

 

Irena Pratkelienė

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė (jaunimo sričiai)

Skip to content