Menu Close

Atvykti į ligonių kasą popierinių pažymų medicininei reabilitacijai – nebereikia

Mūsų kraštiečiai, ypač vyresniojo amžiaus žmonės, vis dar atvyksta į teritorines ligonių kasas ieškoti popierinių pažymų reabilitacijai, nors jos nebereikalingos nuo 2013 metų pabaigos. Pacientams, kurie yra siunčiami medicininei reabilitacijai, tuo rūpintis nereikia: elektronines pažymas suformuoja gydymo įstaigos ir teritorinės ligonių kasos.

Valstybinė ligonių kasa informuoja, kad elektroninėmis pažymomis medicininei reabilitacijai rūpinasi ne pacientas, o gydantis gydytojas ir ligonių kasa. Visi reikiami formalumai yra suderinami elektroniniu būdu tarp gydymo įstaigos ir teritorinės ligonių kasos, todėl pacientui jau nebereikia gaišti laiko ir ieškoti popierinės pažymos, kokios reikėdavo anksčiau. Taigi gydytojo parengto siuntimo duomenys keliauja į informacinę sistemą, kuria naudojasi gydymo įstaigos (tiek siunčiančios gydytis, tiek teikiančios reabilitacijos paslaugas) ir ligonių kasos. Ligonių kasų darbuotojai, patikrinę į sistemą įvestus duomenis, patvirtina pažymą, ir pacientas gali vykti gydytis į pasirinktą sanatoriją.

Ši tvarka patogu tiek žmogui, tiek atsakingoms institucijoms.

Pacientui, vykstančiam į reabilitacijos įstaigą, reikia nusivežti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir siunčiančio gydytojo išduotą išrašą iš medicininių dokumentų. Į reabilitacijos įstaigą privalu atvykti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo iš medicininių dokumentų išdavimo dienos.

Pacientams svarbu žinoti, kad reabilitaciją skiria ir siuntimą išrašo gydantis gydytojas, įvertinęs paciento diagnozę, sveikatos būklę, ligos sunkumą. Jis taip pat sprendžia, ar išties pacientui reikalinga medicininė reabilitacija, ar reabilitacijos paslaugos turi būti teikiamos ambulatoriškai, ar stacionare. Na, o reabilitacijos trukmė priklauso nuo ligos sudėtingumo, diagnozės.

Reabilitacijos įstaigą pacientas gali pasirinkti pats, kai gydantis gydytojas suteikia informaciją apie tai, kokios įstaigos teikia šias paslaugas.

Suaugusieji į reabilitaciją dėl tos pačios ligos siunčiami tik vienam gydymo kursui per metus. Pakartotinė ir palaikomoji reabilitacija taip pat skiriama kartą per metus.Jei pacientas siunčiamas į ambulatorinę reabilitaciją, bet jis nori vykti į stacionarinę, už nakvynę ir maistą turi susimokėti pats. Na, o žmonės, kurie yra nedrausti ir nori gauti reabilitacinį gydymą, už paslaugas turi sumokėti patys. Tuo tarpu vaikai iki 8 metų turi teisę į reabilitacijos įstaigas vykti lydimi juos slaugančio žmogaus, už kurio maitinimą ir gyvenimą sumoka ligonių kasos.

Sužinoti, kokias reabilitacijos paslaugas teikia gydymo įstaigos ir patikrinti, ar yra laisvų vietų, galima VLK interneto svetainės skyrelyje „Medicininė reabilitacija“ (http://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/sveikatos-prieziuros-paslaugos/medicinine-reabilitacija).

Skip to content