Menu Close

AR JUMS YRA TEKĘ RAGAUTI TABLETĘ ?

Tokiu klausimu į susirinkusius kreipėsi vaistininkas – žolininkas, „Žolinčių akademijos” lektorius Marius Lasinskas ir ištiesė pačių gražiausių šiuo metu žydinčių gėlių (kiaulpienių!) puokštę, prašydamas jas pamerkti.

Marius Kauno medicinos universitete įgijo farmacijos magistro laipsnį bei vaistininko profesinę kvalifikaciją, tačiau vaistinėje ir farmacijos kompanijoje užsilaikė neilgai – vaikinas pasirinko ne tokį lengvą ir pelningą, bet širdžiai mielesnį kelią. Jis augina ir renka vaistažoles, gamina jų mišinius, skaito paskaitas, konsultuoja sveikatos klausimais. Asmenine patirtimi dalijasi, kad padėti įveikti ligą, jei organizmas nėra pernelyg nualintas, gali ir žolelės, vaikščiojimas gryname ore, požiūrio į gyvenimą bei artimuosius keitimas, kiti natūralūs būdai.

Į renginį susirinko būrys jau ko gero ne vieną tabletę išragavusių jonaviečių, ieškančių sveikatos mažiau teršiant gamtą ir savo kūną cheminiais vaistais, norinčių sveikai ir laimingai gyventi. Renginio metu buvo prisiminti senieji baltų papročiai pirmiausia atėjus į pievas rinkti augalų su jais pasisveikinti, žiūrėti į juos kaip į gyvus organizmus, kaip į žmones. Prieš nuskinant atsiprašyti, o nuskynus suvynioti į baltą drobulę, „užmigdyti.“ Dalyviai buvo supažindinti su įvairių augalų naudą organizmui, mokėsi juos atpažinti, sužinojo pavasarinių augalų rinkimo bei paruošimo vartojimui subtilybes, degustavo įvairių vaistažolių arbatas. Lektorius skatino žmones sąmoningai prisidėti prie savo sveikatos kūrimo, patarė kokias vaistažoles reikia turėti savo namų vaistažolių vaistinėlėje, konsultavo individualiai.

Sveikata neegzistuoja pati savaime, kartą duota, pastovi ir nekintama. Ja turi rūpintis žmogus visą gyvenimą. Tiems, kas nori būti laimingi ir sveiki, yra septyni žingsneliai, kuriuos sugalvojau ne aš, ne mokslininkai, o pati gamta (M. Lasinskas):

  • Raskime vietos savo gyvenime dvasiniams dalykams: nuoširdumui, tikėjimui, sąžiningumui, atsakingumui, dosnumui ir meilei.
  • Puoselėkime ir auginkime teigiamą požiūrį.
  • Kurkime nuoširdžius ir teigiamus santykius.
  • Domėkimės sveika gyvensena.
  • Būkime aktyvūs ir reguliariai sportuokime.
  • Maitinkimės sveiku maistu.
  • Palaikykime sveikatą nuoširdžiu darbu.

Tai buvo pirmas užsiėmimas iš ciklo „Noriu būti sveikas“. Lauksime Jūsų kituose šio jauno lektoriaus užsiėmimuose, kurie vyks visuomenės sveikatos biure (adr. Chemikų 136, Jonava):

  • „Rudens vaistiniai augalai, jų panaudojimas maistui bei sveikatinimosi priemonėms” ( rugsėjo 10 d. 18.00 val.
  • „Liga – gelbėtoja, kada gali ir kada negali padėti vien tik vaistažolės“ (lapkričio 5 d. 18.00 val.).

Daugiau informacijos ir Mariaus Lasinsko patarimų galite rasti svetainėje adr. www.mariauszoleles.lt, el. p.marius.lasinskas@gmail.com, tel. 8 676 82266.

Rūta Pugačiauskienė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Skip to content