Menu Close

Apsilankymas Jonavos greitosios medicinos pagalbos stotyje

 Vasario 11-tąją visas krikščioniškasis pasaulis mini Pasaulinę ligonių dieną, kurią 1992 metais paskelbė popiežius Jonas Paulius II. Sveikata labai daug priklauso nuo mūsų pačių ir tik mes pasirenkame, kaip gyventi. Mūsų sveikatą 50 proc. lemia gyvensena, 20 proc. fizinė ir socialinė aplinka, 20 proc.- genetika ir tik 10 proc. medicininė priežiūra. Vienareikšmiškai negalime tvirtinti, jog dėl užklumpančių ligų ir blogos sveikatos esame kalti mes patys, tačiau sau uždavus klausimą ar tikrai išnaudojame tuos 50 proc. taip prisidedami prie sveiko, kokybiško, ilgo gyvenimo, teigiamai tikrai atsakytų ne kiekvienas. Žalingi įpročiai, fizinis pasyvumas, nesubalansuota mityba skatina lėtinių ligų atsiradimą bei jų vystymąsi.

Visiems norėtųsi, kad į medikus tektų kreiptis kuo rečiau. Įvykus nelaimingam atsitikimui, blogai pasijutus ar esant pavojui gyvybei prašome pagalbos kviesdami Greitąją medicinos pagalbą. Greitosios medicinos pagalbos stoties medikai pirmi stoja į kovą dėl ligonio gyvybės.

Paminint šią dieną, Ruklos J. Stanislausko pagrindinės mokyklos mokiniai lankėsi Jonavos greitosios medicinos pagalbos stotyje. Vilma Pagirskienė, vyriausioji slaugos administratorė, mokiniams papasakojo apie greitosios medicinos pagalbos medikų darbo ypatumus. Buvo galimybė realybėje išgirsti kaip priimami iškvietimai ir kokia svarbi ta informacija, kurią pasakome kviesdamiesi pagalbą, apžiūrėti greitosios medicinos pagalbos automobilius, juose esančią įrangą, kuri padėjo išgelbėt gyvybę ne vienam žmogui.

{joomplucat:98 limit=7|columns=4}

 

Irena Pratkelienė

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas (jaunimo sričiai)

Skip to content