Menu Close

Antroji Dienos stovykla senjorams

Liepos 26-30 dienomis vyko antroji Dienos sveikatingumo stovykla senjorams. Stovykla organizuojama pagal Jonavos rajono savivaldybės administracijos ir visuomenės sveikatos biuro projektą „Visuomenės sveikatos stiprinimas Jonavos rajone“, kuris įgyvendinamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Savivaldybės ir valstybės lėšomis.

Nuostabioje Liepų kaimo gamtos apsuptyje visą savaitę senjorams buvo organizuojami užsiėmimai fizinės ir psichologinės sveikatos temomis. Pagrindinis dėmesys skirtas patirčiai, jog senjorai ne tik turiningai praleistų laiką, tačiau formuotų sveiką gyvenseną apjungiančius įgūžus. Stovyklos vadovės Simonos Skorupskienės vedamos švelnios ir įvairios mankštos rūpinosi senjorų fizine sveikata. Visuomenės sveikatos specialistė Rūta Pugačiauskienė supažindino stovyklos dalyvius su pirmosios pagalbos teikimo principais, o visuomenės sveikatos specialistė Danutė Kačegavičienė – su antibiotikų vartojimo rizika ir nauda. Gydomosios mitybos specialistė Ingrida Kuprevičienė perteikė svarbius mitybos principus, besirūpinantiems sąnarių sveikata. Psichologė Gintarė Montvilaitė vedė atsipalaidavimo praktikas, kurios stiprina atsparumą stresui, ramina nervų sistemą bei mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Senjorai išbandė ir kitus, savo srities profesionalų vedamus praktinius užsiėmimus: muilo gamybą su „Muilo virtuvė“ įkūrėja ir dailės terapiją su Marija Giliova – Urbiete.

Be specialistų vedamų užsiėmimų, stovyklos forma leido dalyviams dalintis sukaupta skirtinga profesine ir gyvenimiška patirtimi. Senyvame amžiuje susiduriama su vienišumo jausmu, tad bendravimo poreikis tampa itin aktualus. Vien galimybė stovyklos dalyviams bendrauti ir patirti bendrystės jausmą veikė gydančiai. Tikimės, jog stovyklos patirtys, sutikti seni draugai ir susirasti nauji bičiuliai įkvėps senjorus kurti sveikesnę, aktyvesnę ir spalvingesnę kasdienybę.

Už nuotraukas dėkojame stovyklos dalyvei Danutei Dobilaitytei Kasparavčienei.

Straipsnį apie pirmąją Dienos sveikatingumo stovykla senjorams skaitykite: http://www.aliojonava.lt/story/4562/sugriauti-stereotipai-senjoro-amzius-veiklos-neriboja?fbclid=IwAR0RieNaIXE2dmV8QsS51211boEwlh8r7rbNl1ARJxAHm51S9utBF2uilQg

Skip to content