Menu Close

Alkoholizmo ir rūkymo problema

Alkoholizmo ir rūkymo problema mūsų šiandieninėje visuomenėje vis didėja. Alkoholis – tai įvairių visuomeninių ir sveikatos problemų priežastis, tai liga, naikinanti geriančiojo kūną, emocijas, intelektą, psichiką. Bene labiausiai nuo jo nukenčia smegenys, kepenys, skrandis, inkstai.

                             

Rūkymas kasmet nužudo 4 mln. žmonių. Šis įprotis ne tik kenkia sveikatai, bet taip pat pablogina odos išvaizdą, lėtina žaizdų gijimą. Rūkantiesiems ypač būdingi psichinių reakcijų lėtumas, nervingumas, sunkumas susikaupti, nuovargis. Rūko vis daugiau ir vis jaunesnių žmonių. Tyrimai rodo, kad rūkyti pradeda jau aštuonmečiai. Nustatyta, kad rūkantys mokiniai pasiekia prastesnius rezultatus, yra išsiblaškę, labiau nervingi, nepaklusnūs. Rūkant į organizmą įleidžiama labai stipriai veikiančių nuodų. Cigarečių dūmuose yra per 4000 cheminių medžiagų, iš kurių net 40 – vėžį sukeliantys junginiai. Cigarečių dūmai ypač kenkia tiems, kurie patys nerūko, bet būna prirūkytose patalpose.

Kovo 13 dieną, „Lietavos“ pagrindinės mokyklos mokiniams buvo pasakojama bei su jais diskutuojama apie rūkymo bei alkoholio žalą, šių priklausomybių sukeliamas ligas. Pamokos metu buvo demonstruojama rūkanti lėlė, mokiniai galėjo išbandyti girtumo akinius.

 

Julija Giršienė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Skip to content