Menu Close

Akys – mūsų sielos veidrodis

         Regėjimas leidžia pažinti mus supantį pasaulį, bendrauti, grožėtis, saugotis nuo aplinkos pavojų. Akys – labai svarbus žmogaus organas kaip ir kiti (rankos, kojos..),  tik jo vaidmuo specifinis – „langas į pasaulį“. Dažniausiai, kol pakankamai gerai matome, net nesusimąstome, kad ir akis būtina tausoti, saugoti ir joms padėti.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis visame pasaulyje 285 milijonų žmonių turi regėjimo sutrikimų, iš jų 39 mln. žmonių yra akli. Kasmet vis daugėja vaikų, turinčių regos sutrikimų. Vaikams augant, ypač pradėjus lankyti mokyklą, padidėja jų akims tenkantis krūvis, jos greičiau pavargsta. Didžiausią vaidmenį čia vaidina visuomenės evoliucija, į kasdienį gyvenimą atnešusi didžiausius regėjimo priešus – televizorių, kompiuterį, išmaniuosius telefonus, sumažėjusį fizinį aktyvumą.

Apie įvairias blogo regėjimo priežastis  ir paprastus, natūralius  regėjimo atstatymo stiprinimo būdus specialių mankštų pagalba bei gyvensenos korekciją  kalbėjomės su Lietuvos sveikuolių sąjungos lektore  Sigita Kriaučiūniene.

Lektorė pagrindinėmis blogo regėjimo priežastimis įvardino nuolat mus lydinčią įtampą ir stresą, taip pat  ir kitus žalingus įpročius trukdančius mūsų akiai tinkamai regėti aplinkinį pasaulį, tokius kaip norą ir poreikį viską kontroliuoti ir pačiam būti geriausiu, tikrą ir tariamą užimtumą, nepakankamą akies obuolio, galvos, sprando ir viso kūno judėjimą, netinkamą laikyseną, skubotą akių „regėjimo pastiprinimą akiniais“ ir kt.

Renginio metu lektorė pristatė  JAV gydytojo – oftalmologo Viljamo Horacijaus Beitso 30 metų tyrinėjimų veiklos rezultatus grąžinant žmonėms regėjimą natūraliais būdais ir jo sukurtą metodiką, kurios pagrindą sudaro atsipalaidavimo pratimai. Apmokė dalyvius kaip ja naudotis,  skatino juos daryti ateityje tikslu  padėti savo akims, atstatyti ir išlaikyti gerą regėjimą iki gilios senatvės.

Daugiau šios lektorės medžiagos galite rasti adresu V.H. Beitso metodas-natūralus regėjimo atstatymas.

{joomplucat:168 limit=5|columns=5}

Rūta Pugačiauskienė

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė 

Skip to content