Menu Close

Akcija ,,Vandens gurkšnis“ Jonavos pradinėje mokykloje

        Jonavos pradinėje mokykloje kovo 22 dieną surengta akcija ,,Vandens gurkšnis“. Akcija skirta paminėti Pasaulinei vandens dienai. Šią dieną visame pasaulyje siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vandens svarbą, jo kokybę,  reikšmę žmogaus sveikatai bei gamtai.

Jau nuo pat ankstaus ryto, 4-os klasės mokiniai, ateinančius į mokyklą kvietė atsigerti vandens. Vandens skonio įvairumas tenkino visus atėjusiuosius:  kas gėrė gėlą vandenį, kas paskanintą mėtos lapeliais, apelsinais, citrinomis, o kiti skanavo klevų sulą. Buvo dalinamos atmintinės.

Per ilgąsias pertraukas mokiniai rinkosi į mokyklos foje. Akcijos vykdytojai ketvirtokai (mokytoja Ilma Budnikienė) pasakojo apie vandens galią ir jo svarbą, deklamavo eilėraščius, minė mįsles. Susirinkusieji stebėjo skaidrių demonstravimą, kuriose atsispindėjo ketvirtokų sąsaja su vandeniu (sveikatos priežiūros specialistė Lionė Rimkuvienė). Taip pat mokiniai davė priesaiką – neteršti ir saugoti  vandenį ( logopedė Edita Ruckiene).

Akcijoje lankėsi Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jonavos  rajono agentūros vedėjas Kęstutis Celiešius, kuris susirinkusiems dar kartą priminė, kad gėlo vandens ištekliai pasaulyje ir Lietuvoje senka, todėl reikia taupyti vandenį ir tai reikia pradėti daryti jau nuo šiandien.

Su puikiomis emocijomis, šypsenomis mokiniai grįžo į klases.

{joomplucat:171 limit=10|columns=4}

Lionė Rimkuvienė                                          

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė 

Skip to content