Menu Close

Akcija „Būkite saugūs prie vandens telkinių“

       Nepabūgę apniūkusio dangaus ir retkarčiais prapliumpančio lietaus, šiandieną Joninių slėnyje, prie akmens gausiai rinkosi lopšelio-darželio „Pakalnutės“ ir „Žilvičio“ vyresnių grupių auklėtiniai bei jų mokytojai. Čia juos pasitiko Jonavos visuomenės sveikatos biuro, Jonavos policijos komisariato ir Jonavos priešgaisrinės valstybinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai bei specialistai, organizavę akciją „Būkite saugūs prie vandens telkinių“.

       Pasaulinė sveikatos organizacija skendimus, kaip didžiulę visuomenės sveikatos grėsmę, ypač akcentuoja Baltijos šalyse, kur yra daug atvirų vandens telkinių. Išgelbėti pavyksta tik apie 10 proc. skęstančių vaikų, t.y. vieną iš dešimties. Klaidingai manoma, kad skęstantysis dažniausiai šaukiasi pagalbos ar mojuoja rankomis. Jis dažniausiai būna apimtas panikos, chaotiškai kiloja į šonus ištiestas rankas, taško vandenį. Suaugusieji taip gali išsilaikyti iki minutės, o vaikai – tik iki 20 sekundžių. Vandeniui patekus į kvėpavimo takus, skęstantis žmogus negali įprastai kvėpuoti, prasideda kvėpavimo takų spazmas, prarandama sąmonė ir žmogus pradeda grimzti gilyn.

      Ką daryti įvykus nelaimei? Kokių veiksmų imtis tokiu atveju? Kaip padėti? Kaip suteikti pirmąją pagalbą? Priešgaisrinės valstybinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai demonstravo skęstančiojo gelbėjimo veiksmus, „Neries“ pagrindinės mokyklos jaunieji paramedikai rodė kaip reikia gaivinti žmogų, kokius veiksmus atlikti, bendruomenės pareigūnė priminė apie saugaus elgesio prie vandens telkinių taisykles, kurių būtina laikytis ir būtina nuolat prisiminti.

       Pasikartoti pirmosios pagalbos teikimo žinias bei saugaus elgesio prie vandens taisykles rekomenduotina nuolat, nes pagalbos gali prireikti kiekvienam iš mūsų.

{joomplucat:205 limit=35|columns=5}

 

Irena Pratkelienė

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė (jaunimo sričiai)

Skip to content