Menu Close

Susitinkame širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto prevencijos mokymuose

Jonavos visuomenės sveikatos biure reguliariai vykdoma mokomoji Sveikatos stiprinimo programa 40-60 m. amžiaus asmenims, kuriems Jonavos PSPC, UAB „Linermeda“, Rimkų šeimos sveikatos centre, akcinės bendrovės „Achema“ filialas „Achemos“ poliklinikoje, šeimos klinikoje VITA SIMPLEX šeimos gydytojai nustatė labai didelę ir didelę riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis ar cukriniu diabetu.

Širdies ir kraujagyslių ligos yra viena dažniausių mirties priežasčių ne tik Lietuvoje, bet ir mūsų rajone. Tai didelė įvairių ligų grupė, kurios dažniausiai pasireiškia ūmia forma (išeminė (koronarinė) širdies liga, miokardo infarktas ir galvos smegenų insultas). Liga jaunėja – širdis vis dažniau sustreikuoja 40-mečiams ar jaunesniems žmonėms.

2 tipo cukrinis diabetas (CD) – lėtinė angliavandenių apykaitos surikimų liga, 90 proc. priklausanti nuo mūsų gyvensenos. Sergamumas 2 tipo CD sparčiai didėja visame pasaulyje, labai daug žmonių serga to net nežinodami, liga pavojinga sunkiomis komplikacijomis: pažeidžiami nervai, akys, inkstai ir širdies kraujagyslių sistema.

Racionalus, sveikatą tausojantis gyvenimo būdas, subalansuota mityba, dozuotas fizinis krūvis gali padėti išvengti šių ligų, jau sergant – atitolinti sunkių lėtinių komplikacijų vystymąsi.

Šios Programos tikslas – sveikesnė savo sveikata besirūpinanti mūsų rajono visuomenė. 2023 m. aštuonios rizikos asmenų grupės išklausė Sveikatos stiprinimo programą. Iš viso 144 dalyviai įgijo ne tik teorinių sveikatai palankios mitybos, tinkamo fizinio aktyvumo, streso įveikos žinių, tačiau dalyvavo ir tęstinėse mitybos konsultacijose (nuotolinėse ir kontaktinėse), fizinio aktyvumo užsiėmimuose bei kitose Visuomenės sveikatos biuro organizuojamose sveikatos stiprinimo konsultacijose.

Skip to content