Galvojama, kad sėkmė ateina pas tuos, kurie anksti keliasi. Netiesa, sėkmė aplanko tuos, kurie atsikelia geros nuotaikos. (Marselis Ašaras) Išsaugoti, tai kas įgyta – ne mažesnis menas, negu tai įgyti. (Ovidijus)

Širdis yra pagrindinė širdies ir kraujagyslių sudėtingos sistemos dalis. Stiprus širdies raumuo pumpuoja kraują kraujagyslėmis po visą kūną, todėl širdies raumeniui yra būtinas geras aprūpinimas deguonimi ir maisto medžiagomis. Širdies raumuo yra maitinamas iš vainikinių arterijų, kurios atsišakoja iš aortos. Vainikinės arterijos yra širdies paviršiuje – jos apgaubia išorinį širdies paviršių tarsi vainiku, dalijasi į smulkias šakeles ir taip aprūpina visą širdies raumenį krauju.

Skaityti daugiau...

Apie 40 proc. pasaulio gyventojų turi padidėjusį kraujo spaudimą. Lietuvos gyventojų mirtingumo struktūroje pagrindinė mirties priežastis jau daugelį metų išlieka nepakitusi – širdies ir kraujagyslių ligos. 2011 m. kraujotakos sistemos ligos lėmė daugiau nei pusę, t. y. 56,3 proc., visų mirčių. Didžiausią mirusiųjų nuo kraujotakos sistemos ligų dalį sudarė asmenys, mirę nuo išeminės širdies ligos (63,8 proc.) bei cerebrovaskulinių ligų (24,6 proc.). Didžioji dalis (84,9 proc.) mirusiųjų nuo kraujotakos sistemos ligų buvo 65 metų ir vyresnio amžiaus asmenys.

Skaityti daugiau...

Visi mes esame vienokios ar kitokios rūšies prekės ar paslaugos pirkėjai ar vartotojai – kasdien lankomės asmens sveikatos priežiūros, švietimo įstaigose, baseinuose, skalbyklose, pirtyse, saunose, sporto klubuose, vaikų vasaros ir poilsio stovyklose, interneto kavinėse bei interneto prieigos taškuose, laidojimo namuose ir kt. Taip pat perkame įstaigų, gaminančių įvairius gaminius, skirtus liestis su maistu, taip pat kosmetikos gaminius, kurie gali tiesiogiai įtakoti mūsų sveikatos būklę. Tam, kad šios įsigyjamos prekės ar paslaugos nesugadintų mums nuotaikos ir nesukeltų nenumatytų problemų, mes, kaip vartotojai, jas turime gauti tinkamas ir saugias visuomenės sveikatos saugos ir paslaugų kokybės požiūriu. Lietuvoje vartotojų teises nustato ir gina Vartotojų teisių apsaugos įstatymas (Žin., 2007, Nr. 12-488) ir kiti teisės aktai.

Skaityti daugiau...

SAUSIS, 2020
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Pagalba telefonu