Galvojama, kad sėkmė ateina pas tuos, kurie anksti keliasi. Netiesa, sėkmė aplanko tuos, kurie atsikelia geros nuotaikos. (Marselis Ašaras) Išsaugoti, tai kas įgyta – ne mažesnis menas, negu tai įgyti. (Ovidijus)

Šeimų sporto diena

Rugsėjo 25 d. Jonavos r. Šveicarijos progimnazijoje buvo organizuojama sporto šeimų šventė. Renginys skirtas paminėti Judumo savaitę.

Šveicarijos progimnazija taip pat neseniai prisijungė prie „Sveikatiada“ projekto, kurio tikslas ugdyti vaikų ir jų šeimų žinias bei praktinius įgūdžius apie sveiką gyvenseną. Priimant pirmąjį projekto iššūkį, ankstus rudens rytas prasidėjo nuo energingos mankštos visai bendruomenei grojant smagiai muzikai. Sporto šventės metu vikrumą, taiklumą ir komandinį darbą vaikai parodė estafetėse – mėtė, rideno kamuolius, čiuožė „slidėmis“, traukė virvę, žaidė krepšinį, futbolą bei kitus judriuosius žaidimus. Džiugu, kad nuo vaikų neatsiliko ir jų tėveliai, kurie kartu sportavo, dalyvavo įvairiose fizinėse rungtyse.

Sporto šventę vainikavo apdovanojimai ir padėkos vaikams, geros emocijos, šypsenos veiduose. Kiekvienai komandai buvo įteikiamos Jonavos r. sav. visuomenės sveikatos biuro dovanėlės – arbūzai.

Jonavos r. sav. visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos specialistė Greta Sakalauskaitė

 

 

Be automobilio - su šeima

Kasmet rugsėjo trečią savaitę vyksta Europos judumo savaitės renginiai. Jonavos „Neries“ pagrindinė mokykla taip pat prisijungė prie šios savaitės ir kvietė mokyklos bendruomenę namuose palikti automobilius ir gimtąją Jonavą pažinti pėsčiomis arba važiuojant  dviračiais, paspirtukais. O rugsėjo 21 d. mokykloje vyko projektinė diena „Be automobilio - su šeima“. Šios dienos renginys - pažintinis žygis dviračiais ir pėsčiomis šaulio žingsniu „Jonavos tiltai“  . Dalyviai galėjo įsitikinti, jog ėjimas pėsčiomis, važiavimas dviračiu yra ne tik judėjimo priemonės, bet ir puikus ryšio su žmonėmis palaikymo būdas. Skatindami atsakingą vartojimą ir  ekologiją,  šiemet žygio dalyviai buvo pakviesti  pasiimti savo dubenėlius ir šaukštus košei valgyti. Renginio partneriai: Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Jonavos šauliai, VšĮ „Bruneros“.

Europos judumo savaitės renginiai padeda jaunajai kartai tapti darnesne judresne, sąmoningesne karta.

Jonavos r. sav. visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistas Justas Lisovskis

 

Judumo savaitė Panerio Pradinėje mokykloje ,,Žingsniuosiu aš – žingsniuosi tu – žingsniuosime visi kartu!“

Rugsėjo 16-20 dienomis Panerio pradinėje mokykloje vyko Europos judumo savaitė 2019. Visą savaitę mokykloje buvo skelbiamos judriosios pertraukos, jų metu mokiniai aktyviai judėjo, žaidė mokyklos kiemelyje, sporto aikštyne. Mokiniai su savo mokytojomis dalyvavo paspirtukų maratone ar pėsčiųjų žygyje. Penktadienį vyko linksmasis judumo rytmetis: rytinė mankšta, kurią pravedė šokio mokytoja Julija. Vėliau visi draugiškai žingsniavo aplink mokyklą. Renginį užbaigė bendras 4-tų klasių mokinių ir l/d ,,Pakalnutės“ auklėtinių žygis dviračių taku. Visi džiaugėsi puikiu oru, gera nuotaika, naudingai praleistu laiku ir galimybe žingsniuoti visiems kartu.

Visuomenės sveikatos specialistė Lionė Rimkuvienė.

 

Rugsėjo 14 dieną Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai organizavo savižudybių prevencijos mokymus „safeTALK“, skirtus asmenims, norintiems išmokti atpažinti išgyvenančius krizę ir tinkamai reaguoti į savižudišką elgesį, nukreipti žmogų pagalbos link. Mokymus vedė organizacijos „LivingWorks Education“ paruošti ir sertifikuoti specialistai - lektoriai Mantas Jeršovas ir Rytis Rakauskas.

Keturių akademinių valandų mokymai „safeTALK“ yra akredituoti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos. Lietuvai pritaikyta mokymų programa sukurta tarptautinės organizacijos „LivingWorks Education“ vyksta visoje Lietuvoje. Ji nuolat atnaujinama remiantis naujausiais pasauliniais moksliniais tyrimais ir praktiniais įgūdžiais savižudybių prevencijos srityje.

Mokymuose dalyvavo 29 specialistai iš Jonavos rajono ugdymo įstaigų, savivaldybės administracijos, Socialinių paslaugų centro, Vaiko ir šeimos gerovės centro, Pirminės sveikatos priežiūros centro bei Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato. Jiems buvo išduodami tarptautiniai sertifikatai.

Siekiant įgyvendinti savižudybių prevenciją Jonavos rajone, kitais metais taip pat bus organizuojami mokymai „SafeTALK“ Jonavos rajono gyventojam, įstaigų, įmonių darbuotojams, nevyriausybinių organizacijų atstovams ir kitiems norintiems geriau suprasti savižudybių problemą.

Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Simona Pyragytė

SPALIS, 2019
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Pagalba telefonu